Set PP 7g

Dostępność: duża ilość
ilość op.
Producent: SDI
Kod produktu: 1039549

Opis

Set PP 7g

 

najnowszy cement w ofercie SDI

seT to samowytrawiający, samoadhezyjny cement kompozytowy o podwójnym mechanizmie wiązania, przeznaczony do osadzania uzupełnień wykonanych z ceramiki, metalu lub materiału kompozytowego. seT łączy się chemicznie z tkankami zęba i wszystkimi typami materiałów do odbudowy zrębu koronowego. seT est dostępny w postaci kapsułek lub w strzykawkach z samomieszającymi końcówkami (automix seT PP).

Opatentowana technologia

W materiale seT wykorzystano najnowszą technologię ionglass™ opracowaną w laboratoriach firmy SDI. ionglass™ to nieprzepuszczalne dla promieni rentgenowskich, uwalniające jony, reaktywne szkło stanowiące wypełniacz w cementach SDI. seT charakteryzuje się wysokim uwalnianiem fluoru i umożliwia remineralizację tkanek zęba.

Kontrast za zdjęciach RTG

seT jest widoczny na zdjęciach RTG, co umożliwia dokładną ocenę jakości uzupełnień protetycznych podczas wizyt kontrolnych.

Nie zawiera bisfenolu A i metakrylatu HEMA

seT nie zawiera bisfenolu A (i jego pochodnych) oraz HEMA, dzięki czemu jego stosowanie jest w pełni
bezpieczne dla zdrowia pacjenta.

Szybki i łatwy w użyciu

seT jest niezwykle łatwy w użyciu. Nie trzeba stosować wytrawiacza ani systemów wiążących. Wystarczy zaaplikować jednoskładnikowy materiał seT i osadzić uzupełnienie protetyczne. Niewielka grubość warstwy cementu i doskonałe zapływanie umożliwiają bardzo dokładne osadzenie uzupełnień protetycznych.

Wysokie uwalnianie fluoru

Istotną zaletą materiału seT jest możliwość uwalniania jonów fluoru, pełniącego kluczową rolę w profi laktyce próchnicy. Tworzący się fluoroapatyt charakteryzuje się mniejszą rozpuszczalnością w kwaśnym środowisku niż hydroksyapatytu i jest bardziej trwały niż inne materiały wchodzące w skład tkanek zęba. Powstanie fluoroapatytu zapewnia długoczasową ochronę tkanek zęba przed próchnicą.

Podwójny mechanizm wiązania

seT łącząc zalety cementów światłoutwardzalnych i chemoutwardzalnych, doskonale sprawdza się w większości przypadków klinicznych.^

Minimalna nadwrażliwość pozabiegowa

seT nie wymaga osobnego wytrawiania i dodatkowego przemywania powierzchni zęba. Dzięki temu nie zostaje usunięta warstwa mazista, która zamyka światło kanalików zębinowych, a nadwrażliwość zęba po zacementowaniu uzupełnienia jest minimalna lub nie występuje wcale.

Wskazania

  • Osadzanie wkładów, nakładów^, koron i mostów wykonanych z metalu, ceramiki lub materiałów kompozytowych.
  • Osadzanie wkładów koronowo-korzeniowych z metalu i włókna szklanego.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl