Włókno Arkona Podwiązka

Dostępność: brak informacji
ilość op.
* - Pole wymagane
Producent: ARKONA
Kod produktu: 1393811

Opis

Włókno Arkona Podwiązka

 

PODWIĄZKA - poliaramidowe włókna formowalne z wytrzymałością na zrywanie o 80% wyższą od włókien szklanych. Ta najnowsza generacja włókien stomatologicznych jest bardzo łatwa do formowania podczas pracy (korony, mosty, inlay/onlay, szynowanie). PODWIĄZKA jest nasączona metakrylanami, nie wymaga dodatkowej silanizacji, jest uniwersalna i kompatybilna z nowoczesnymi kompozytami.

Zastosowanie

 • Podparcie dla stałych uzupełnień kompozytowych takich jak: korony, mosty, wkłady, nakłady.
 • Szynowanie tymczasowe i stałe rozchwianych zębów.
 • Retainery ortodontyczne.
 • Indywidualne wkłady koronowo-korzeniowe.

Dlaczego poliaramidowe Podwiązki są lepsze od włókien szklanych

 • Są mocniejsze.
 • Są elastyczne po polimeryzacji.
 • Są mało wrażliwe na przypadkową polimeryzację.
 • Brak szkodliwych opiłków.

Porównanie wytrzymałości włókien szklanych (GlassChords) i poliaramidowych (PODWIĄZKA)
Włókna poliaramidowe są nie tylko bardziej wytrzymałe, ale i zdecydowanie bardziej sprężyste, niż kruche włókna szklane. Maksymalne wydłużenie włókien szklanych to 4-5%, podczas gdy włókna poliaramidowe można rozciągnąć bez zniszczenia aż o 25%.

Skład chemiczny
Mieszanina metakrylanów (Bis-GMA, TEGDMA), włókna poliaramidowe (zawartość wagowa 40-60%), system fotopolimeryzacji i stabilizacji.

Przeciwskazania do stosowania PODWIĄZKI
Nie wolno stosować PODWIĄZEK u pacjentów ze stwierdzoną alergią na metakrylany i poliaramidy.

Jakie środki ostrożności należy przedsięwziąć w związku ze stosowaniem PODWIĄZKI

 • Unikamy kontaktu ze skórą, oczami oraz tkankami miękkimi jamy ustnej. W przypadku kontaktu, przepłukujemy dane miejsce dużą ilością wody. W razie dolegliwości, należy skontaktować się z lekarzem podając informację o stosowanym preparacie.
 • Trzymamy w miejscu niedostępnym dla dzieci i osób nieuprawnionych. Chronimy materiał przed przegrzaniem. Chronimy przed światłem. Nie używamy po upływie terminu ważności. Preparat przeznaczony jest wyłącznie dla lekarzy stomatologów i techników dentystycznych.
 • Należy przeszkolić pacjenta w zakresie prawidłowej higieny jamy ustnej.

Przechowywanie
Przechowujemy w temperaturze 3-28˚C i w oryginalnym opakowaniu. Po otwarciu PODWIĄZKĘ można przechowywać w obniżonej temperaturze, nie niższej jednak niż 3˚C i nie dłużej niż 6 miesięcy. Jeśli preparat był przechowywany w obniżonej temperaturze, przed powtórnym użyciem należy poczekać aż powróci on do temperatury pokojowej. Dla uniknięcia przypadkowej polimeryzacji opakowanie należy zamykać natychmiast po użyciu.

Gwarancja
ARKONA Laboratorium Farmakologii Stomatologicznej wymienia produkty, które posiadają sprawdzone wady lub zwraca koszty zakupu. ARKONA nie odpowiada za straty lub szkody spowodowane nieprawidłowym lub niezgodnym z instrukcją użyciem preparatu.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl